تماس با ما : @iseyyed
خانه / اخبار / خبر روز

خبر روز

توهین ژاله صامتی به لهجه در عصر جدید + بیوگرافی ژاله صامتی

ماجرای توهین ژاله صامتی در عصر جدید + بیوگرافی ژاله صامتی

در این قسمت از سایت تالاب میخواهیم بـه موضوعی پر حاشیه و جنجالی کـه در فضای مجازی غوغا بـه پا کرده اسـت بپردازیم . نقد اجرا و سخن یکی از بازیگران کشور و داوران عصر جدید« خانم ژاله صامتی » درباره یکی از شرکت کننده های‌ این برنامه حواشی و سرو صدای زیادی به پا کرده اسـت همراه سایت تالاب باشید تا این ماجرا را بررسی کنیم.

حالا پس از اظهارنظرها و واکنش‌های‌ مختلف بـه حرف‌هایی درباره لهجه کـه برای داور «عصر جدید» حاشیه‌ساز شد، سجاد سرگلی بـه یادآوری چند نکته در این‌باره پرداخته اسـت.

بـه نقل از سایت تالاب ؛ دریکی از گزارش های‌ ایسنا یکی از برنامه‌های‌ اخیر «عصر جدید» کـه با اجرای احسان علیخانی در شب‌های‌ نوروز ۱۴۰۱ از شبکه سه تلویزیون پخش میشود و امین حیایی، مجید اسماعیلی، کارن همایون‌فر و ژاله صامتی بـه عنوان داور در آن حضور دارند، ژاله صامتی کـه البته بـه‌عنوان بازیگر و نه متخصص حوزه زبان‌ها و گویش‌ها شناخته می شود، در واکنش بـه اجرای یکی از شرکت‌کنندگان این برنامه کـه در حوزه خوانندگی هنر خودرا بـه نمایش گذاشت و برخی داوران اجرای وی را بکر و ملهم از طبیعت توصیف کردند، در بخشی از حرف‌هایش گفت:

«این‌جا اومدی یعنی تو اول باید شروع کنی کلاس بیان بری، لهجه‌ات فراموش بشه، بتونی حرف بزنی، باید کتاب بخونی، باید ادبیات بدونی، باید شعر بدونی. این شکلی نیست…»؛ ماجرایی کـه در مدت اخیر واکنش‌های‌ متعددی را بـه دنبال داشته اسـت. او البته بـه این جوان توصیه کرد کـه در زادگاه خود بماند و بـه شهر های بزرگ نیاید.

توهین ژاله صامتی به لهجه در عصر جدید + بیوگرافی ژاله صامتی

حاشیه های عصر جدید

سجاد سرگلی، مدرس ویرایش و نگارش نیز بـه‌تازگی در یادداشتی کـه با عنوان «اظهارنظر ژاله صامتی درباره لهجه» در کانال تلگرامی خود منتشر کرده، آورده اسـت: «اخیراً اظهارنظر ژاله صامتی، بازیگر و داور عصر جدید، درباره لهجه یک نوجوانِ شرکت‌کننده بسیار در رسانه‌ ها جنجال‌برانگیز شد. صامتی در برنامه عصر جدید بـه آن نوجوان خواننده میگوید: «باید لهجه‌ات فراموش بشه…».»

او نوشته این جمله واکنش تعداد زیادی از مردم را برانگیخت ودر ادامه بـه واکنش پزشک ناصر فکوهی، استاد دانشگاه تهران، در صفحه شخصی خود اشاره کرده و بعضی بخش‌های‌ آنرا کـه با حرف‌های‌ تندی همراه اسـت آورده اسـت؛ از جمله این‌کـه «کاش بـه این خانم کـه ‘شهرت’ش را ظاهراً مدیون بازی در چند سریال و فیلمفارسی سخیف و بی‌ارزش اسـت، بـه‌جای تحقیر آن جوان، ده دقیقه فرصت داده میشد کـه برای ما بگوید فرق ‘زبان’؛ ‘گویش’؛ ‘لهجه’؛ ‘زبان میانجی’؛ ‘زبان‌های‌ محلی’؛ ‘زبان قومی’؛ ‘زبان ادبی’ و ‘زبان مردمی’؛ ‘خانواده زبانی’؛ ‘زبان‌های‌ کرئولی’ و… چیست. یا برایمان بگوید کـه از کجا باید ‘فرهنگ موسیقی و ادبیات’ آموخت و یا ساده‌تر، اسم چند کتاب و چند قطعه موسیقی‌ای را کـه در هفته گذشته خوانده یا شنیده صرفاً بر زبان بیاورد تا ما هم بتوانیم ایشان را قضاوت کنیم…»

توهین ژاله صامتی به لهجه در عصر جدید + بیوگرافی ژاله صامتی

ژاله صامتی در عصر جدید

سرگلی سپس نوشته اسـت: «چند نکته در این ماجرا بـه نظرم رسید کـه بد نیست بیان کنم:

۱. فعلا بـه این کـه عصر جدید برنامه مفید و بـه‌دردبخوری اسـت یا برنامه‌ای بی‌محتوا و بی‌مصرف کاری ندارم. «بـه این موضوع در کانال الهیاتیک خواهم پرداخت.»

۲. در این کـه تعداد زیادی از چهره‌ها «سلبریتی‌ها»؛ چه هنری چه ورزشی، سواد درست و حسابی ندارند بحثی نداریم.

۳. فراموش نکنیم خانم ژاله صامتی استاد و بازیگر توانمندی اسـت و این‌گونه نیست کـه با بازی در چهار تا سریال و فیلمفارسی بـه این جایگاه رسیده باشد. او جزء بازیگران باسواد بـه حساب می آید و طبیعتاً ارزش و اهمیت لهجه‌ها و گویش‌ها را درک میکند.

۴. نمی دانم چرا وقتی می خواهیم کسی را نقد کنیم، باید وی را لجن‌مال کنیم‌ تا حق مطلبمان ادا شود.

۵. پزشک ناصر فکوهی، درکنار تعداد زیادی از مردم کشورمان، بنابر دغدغه‌های‌ ارزشمندشان، از اظهارنظر خانم صامتی رنجیده‌خاطر شده‌اند. اما آیا ضرورتاً باید با رفتارهای شبه‌فاشیستی بـه‌سراغ مبارزه با فاشیسم برویم؟

توهین ژاله صامتی به لهجه در عصر جدید + بیوگرافی ژاله صامتی

حضور ژاله صامتی در عصر جدید

۶. نمیخواهم نیت‌خوانی کنم، اما پیش از حمله‌ور شدن بـه داور مسابقه، یک احتمال، آن هم بنابر بافت کلام و سابقه گوینده کلام، باز کنیم کـه شاید منظور وی را درست درنیافته‌ایم.

۷. با توجه بـه بافت موقعیت و بافت کلام، بسیار بعید اسـت کـه منظور ژاله صامتی این باشد کـه کسی با لهجه حرف نزند. توصیه او بـه آن نوجوان باصفا این اسـت کـه باید فن بیان یاد بگیری و قابلیت بدون لهجه صحبت کردن را، آن هم بـه‌اقتضای کار هنری، یاد بگیری. درواقع، داور برنامه داشت اقتضائات زیست جدید مهمان برنامه را پیش رویش ترسیم می کرد تا نتیجه‌ای از این مطالب حاصل شود.

۸. فراموش نکنیم کـه رسانه‌های‌ خبری در بزرگ‌ کردن یک اتفاق نقش دارند. حساس بودن بـه مسائل زبانی خوب اسـت، اما کاش جانب اعتدال را رعایت کنیم.

۹. بـه این هم توجه کنیم کـه بعضی‌ هموطنان منتظر جرقه‌ای بودند تا بـه رفتارهای علیه لهجه بتازند و این اتفاق بهانه‌ای شد برای دیده شدن آتشی کـه زیر خاکستر مانده بود.

۱۰. درنهایت بسیار خوشحالم کـه مردم ما این‌قدر بـه زبان‌ها و گویش‌ها و لهجه‌های‌ کشورمان اهمیت میدهند و حساسیت می‌ورزند و حواس‌جمع‌اند و سلام بر کسانی کـه لهجه خودرا کنار نمی گذراند و فراموش نمی کنند. کسی کـه لهجه دارد یک زبان یا گویش، یا دست‌کم یک فرهنگ، بیشتر از ما میداند.»

توهین ژاله صامتی به لهجه در عصر جدید + بیوگرافی ژاله صامتی

داوران عصر جدید

بیوگرافی چکیده از ژاله صامتی:

نام :ژاله
نام خانوادگی :صامتی
تولد :14 فروردین 1351 در تهران
پیشه :بازیگر
سال‌های فعالیت :از سال 1368 تا کنون
همسر :ایرج سنجری
فرزندان :دو دختر بـه نام های‌ یاس و نیاز

درباره زندگی شخصی و خانواده او :

ژاله صامتی بازیگر سینما و تلویزیون متولد 14 فروردین 1351 در تهران و فارغ‌التحصیل لیسانس رشته تئاتر از دانشگاه هنر می‌باشد.این بانوی هنرمند یکی از بازیگران ساده و بی آلایش دنیای هنر اسـت و پدر و مادرش اصالتا اهل ازنا در استان لرستان هستند. از خانواده ژاله صامتی اطلاعات زیادی در معرض نیست ولی ایشان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام تصویر مادر خودرا منتشر نموده اسـت.

توهین ژاله صامتی به لهجه در عصر جدید + بیوگرافی ژاله صامتی

بیوگرافی ژاله صامتی

وضعیت تاهل ژاله صامتی :

ژاله صامتی متاهل بوده و سال ها قبل با آقای ایرج سنجری ازدواج کرده اسـت،این بانوی بازیگر مراسم ازدواجش را ساده برگزار کرد و بـه گفته خودش برای شب مراسم عروسی آرایشگاهم نرفت.ایرج سنجری فرزند علی اصغر سنجری«کارگردان» متولد سال 1339 بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، دوبلور و مدیر دوبلاژ اسـت.

او تحصیلکرده رشته کارگردانی از کانادا می باشد کـه پیش از انقلاب عضو گروه تئاتر هنری ملی بودو تجربه بازی در چند سریال قبل انقلابی را هم دارد.ایرج سنجری از ازدواج اول خود یک دختر و یک پسر دارد کـه هردو ساکن کانادا می باشند. او و همسر دومش خانم ژاله صامتی، دو فرزند دختر بـه نام‌های‌ «یاس»«متولد دهه 70» و «نیاز»«متولد دهه 80» دارد.

آقای سنجری در چند نمایش و فیلم و سریال از جمله سریال زیرخاکی ؛ نمایش برف سرخ ؛ تئاتر یادم تو را فراموش تجربه همبازی بودن با همسرش ژاله صامتی دارد.این زوج هنری در فیلم سینمایی «وجه حامل» بـه کارگردانی بهمن کامیار نیز بـه عنوان زن و شوهر در مقابل یک دیگر بازی کردند.

توهین ژاله صامتی به لهجه در عصر جدید + بیوگرافی ژاله صامتی

بازیگری ژاله صامتی

چگونگی ورود ژاله صامتی به بازیگری

ژاله صامتی از کودکی عاشق بازیگری بود اما با ورود بـه دانشگاه با کار تئاتر دانشجویی تئاتر را آغاز کرد واولین بار درسال 68 با نمایش کاکاسیاه در تئاتر شهر روی صحنه رفت.او درسال 1372 با فیلم دت یعنی دختر جلوی دوربین حضور یافت و بازی موفقش در این فیلم راه رابرای انتخاب بعدی اش باز کرد و یک سال بعد بـه عنوان بازیگر نقش اول فیلم دشت ارغوانی انتخاب شد.

نخستین تجربه بازیگری ژاله صامتی در تلویزیون بـه سال 1375 و سریال یحیی و گلابتون مربوط می شود. او سال 1378 تجربه موفقی در «آژانس دوستی » بدست آورد ودر این فیلم با فردوس کاویانی ؛ اصغر همت و حسین پناهی همبازی بود.

ژاله صامتی درسال 1380 بعد از بازی در سریال «کارگاه شمسی و دستیارش مادام» بـه مدت 15 سال در تلویزیون حضور نیافت اما در نهایت سال 96 با سریال «نفس» بـه قاب تلویزیون بازگشت.

نظر ژاله صامتی در مورد علاقه و اشتیاق خود به بازیگری در تلویزن و سینما :

تلویزیون، سینما و تئاتر برایم فرقی ندارد، به عنوان یک بازیگر ترجیح می‌دهم نقشی را بازی کنم کـه خوشایند تماشاچی باشد و با او ارتباط برقرار کند.

توهین ژاله صامتی به لهجه در عصر جدید + بیوگرافی ژاله صامتی

حضور ژاله صامتی در عصر جدید به عنوان داور مسابقه

عصر جدید یک مسابقه تلویزیونی استعدادیابی با تهیه‌کنندگی و اجرای احسان علیخانی اسـت کـه فصل اول و فصل دوم آن پخش شده و فصل سوم آن از 27 اسفند 1400 مصادف با نیمه شعبان پخش خواهد شد.

داوران برنامه در فصل‌های‌ اول و دوم امین حیایی، سید بشیر حسینی، آریا عظیمی‌نژادو رؤیا نونهالی بودند اما در فصل سوم تنها از داوران فصل قبل امین حیایی حضور داشته و مجید اسماعیلی ؛ کارن همایونفر و ژاله صامتی داوران جدید این مسابقه هستند.

توهین ژاله صامتی به لهجه در عصر جدید + بیوگرافی ژاله صامتی

فیلم های سینمایی که ژاله صامتی در انها نقش آفرینی داشته است

دت یعنی دختر:ابوالفضل جلیلی، 1372
دشت ارغوانی:نادر مقدس، 1373
فرار مرگبار:تورج منصوری، 1374
سایه بـه سایه:علی ژکان، 1375
بالاتر از خطر:سعید عالم‌زاده، 1376
خفاش:علی اصغر شادروان، 1376
آخرین نبرد:حمید بهمنی، 1376
مربای شیرین:مرضیه برومند، 1380
گیلانه:رخشان بنی‌اعتماد، محسن عبدالوهاب، 1380
قاعده بازی :احمدرضا معتمدی، 1385
حیران :شالیزه عارف‌پور، 1386
رفیق بد :عباس احمدی مطلق، 1387
نیش زنبور:حمیدرضا صلاحمند، 1388
ضد گلوله :مصطفی کیایی ؛1390
عصر یخبندان:مصطفی کیایی، 1393
آخرینبار کی سحر را دیدی؟:فرزاد مؤتمن، 1394
دراکولا:رضا عطاران ؛ 1394
ایستگاه اتمسفر:مهدی جعفری، 1395
در وجه حامل:بهمن کامیار، 1396
درخونگاه:سیاوش اسعدی، 1396
گلدن تایم :پوریا کاکاوند، 1396
تگزاس 2:مسعود اطیابی، 1397
حمال طلا:تورج اصلانی، 1397
شب اول هجده سالگی:حامد تهرانی، 1397
پسرکشی:محمدهادی کریمی، ١٣٩٨
حکم تجدیدنظر:محمدامین کریم‌پور، ١٣٩٩
شیشلیک:محمد حسین مهدویان، ١٣٩٩
غریزه:سیاوش اسعدی، 1400

توهین ژاله صامتی به لهجه در عصر جدید + بیوگرافی ژاله صامتی

تمامی مجموعه های تلویزیونی با بازیگری ژاله صامتی

یحیی و گلابتون:اصغر آبگون، 1375
سرزمین ملائک:علی غفاری، 1375
کتیبه :ایرج کریمی ؛ 1376
فردا دیر اسـت:حسن فتحی، 1376
مجتمع مسکونی فرخ و فرج:اصغر فرهادی، 1377
فکر پلید:محسن شاه محمدی، 1377
آژانس دوستی:احمد رمضان‌زاده، حمیدرضا صلاحمند،مجید جعفری شیرازی، احمد زینال‌زاده، 1378
این زمینی‌ها:مسعود شاه محمدی، 1378
هتل:مرضیه برومند، 1378
کارآگاه شمسی و دستیارش مادام:مرضیه برومند، 1380
نسیم رؤیا:کاظم بلوچی، 1381
نفس:جلیل سامان، 1396
زیرخاکی:جلیل سامان ؛ 1399
زیرخاکی2 :جلیل سامان ؛ 1400

توهین ژاله صامتی به لهجه در عصر جدید + بیوگرافی ژاله صامتی

خانم ژاله صامتی چه افتخاراتی دارد؟

برنده تندیس حافظ بهترین بازیگر زن از جشن دنیای تصویر برای فیلم درخونگاه ؛1399
برنده جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره فیلم شهر برای فیلم در وجه حامل 1398
نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم «درخونگاه» 1397
نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم «آخرینبار کی سحر را دیدی؟» 1394
برنده جایزه بهترین کمدین زن از دومین جشنواره سینمای کمدی گل‌آقا برای فیلم «رفیق بد» 1387

توهین ژاله صامتی به لهجه در عصر جدید + بیوگرافی ژاله صامتی

ژاله صامتی و افتخارات او

پایان مطلب

لحجه داشتن بـه معنای آن اسـت کـه شـما از یک زبان بیشتر اگاه هستید و این نباید باعث خجالت و دوری ازآن باشد در پی این حواشی اگر فیلم کامل از این برنامه را ببینید متوجه خواهید شد کـه خانم بازیگر کـه جزوی از داوران اسـت کـه سخنان او بـه جهت نصیحت و راهکار دادن بیان شده اسـت برای دریافت خبر های‌ پر حاشیه بیشتر از هنرمندان و چهره ها بـه سایت تالاب مراجعه کنید

نوشته توهین ژاله صامتی به لهجه در عصر جدید + بیوگرافی ژاله صامتی اولین بار در تالاب. پدیدار شد.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال یک نوع پول است که در اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع از ارزهاتنها به صورت دیجیتالی وجود دارند و در دنیای واقعی معادل فیزیکی برای آنها وجود ندارد. با این وجود، تمام خصوصیات پول فیزیکی را دارند. وجه دیجیتالمحدودیت سیاسی یا جغرافیایی ندارد و تراکنش‌هامی‌توانند از هر مکانی و در هر نقطه از جهان انجام گیرند.

تعداد کمی ازمردم از پیدایش انواع پول دیجیتال اطلاع دارند.این مهم، در واقع به عنوان اختراعی در کنار یک اختراع دیگر، قدم به دنیای پول ها نهاد. بیت‌کوین، شناخته شده ترینوجه دیجیتالی است که مخترع آن، فرد ناشناسی به نام ساتوشیناکاموتو می باشد.

هویت این فرد خیلی مشخص نمی باشد. البته فرضیه‌هایی وجود دارد که شاید این فرد، نامی تقلبی برای گروهی از افراد باشد که اقدام به تولید و طراحی نخستین پول دیجیتال یعنی بیت‌کویننموده اند. که اولین و پر اهمیت ترین نوع پول دیجیتال است و از سایر انواع این ارز بیشتر در معرض قضاوت و تحلیل قرار دارد.

ارز دیجیتال

بیت کوین

در دنیای رمز ارز به بیت‌کوین توجه زیادی می‌ گردد. این ارز، قیمت‌ ارزهای دیگر را تعیین می نماید و روی مسیری که ارزهای دیگر دیجیتالی طی می‌ نمایند، اثرات فوق‌العاده‌ای دارد.قبل از اینکه طرح و ایده طراحی و تولید اسکناس‌های دیجیتالی قدم به عرصه ظهور بگذارد، بیت‌کوین به عنوان ارزی به بازار وارد شد که برای معامله و انجام تراکنش‌های مختلف با آن، هیچ واسطه‌ای میان دریافت‌کننده و گیرنده قرار نداشت.در واقع، ارز دیجیتال بیت کوین در یک بسترکاملا غیرمتمرکز، امکان معامله میان دو فرد را بدون نیاز به بانک‌ها و موسسات فراهم می‌ نماید.

در واقع، بیت کوین و شیوه جذاب تراکنش با آن، قبل از اینکه ایده پول دیجیتالی به عرصه ظهور برسد، پا به دنیا گذاشت.در این مقاله از سایت آرنکریپتو با ما همراه باشید تا به معرفی ارز های دیجیتال و آموزش رمز ارز و آموزش ارز دیجیتال بپردازیم.

پول دیجیتال در ایران

نظر به اینکه سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال هم در کوتاه‌مدت و هم در بلندمدت بازده بالایی دارد. خیلی از افراد به دنبال آن هستند تا علاوه بر کسب سود، از ارزش پول خود را در مقابل تورم محافظت نمایند. طرفدارنارزهای دیجیتال در ایران روزبه‌روز در حال زیاد شدن هستند. از طرفی دیگر بی اعتماد بودن مردم به برخی نهادها و عملکردهای نامطلوب، مردم را بیشتر به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال تشویق نموده است.

آموزش ارز دیجیتال

شما برای این که ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کنید ابتدا باید در یک صرافی ایرانی ثبت نام نمایید و بعد نسبت به احراز هویت در آن صرافی اقدام به عمل آورید. بعد از ثبت نام و احراز هویت می توانید حساب خود را در صرافی به ریال شارژکنید و رمز ارز مورد نظر خود را خریداری کنید.

اگر شما قصد دارید ارز دیجیتال را به صورت طولانی مدت نگهداری نمایید و خواستار آن هستید که رمزارز را هولدکنید؛ بهتر است بعد از خرید آن را به کیف پول شخصی خود منتقل کنید و نسبت به نگهداری آن ارز دیجیتال اقدام کنید. اگر می خواهید به تجارت بپردازید نیز نیاز است که در یک صرافی خارجی نیز ثبت نام نمایید و در آن صرافی به معامله گری ارز دیجیتال بپردازید. ضمن تشکر از همراهی شما دوست عزیز تا پایان این مقاله، از شما دعوت می کنیم سایر مقالات سایت آرنکریپتو را مطالعه کنید.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال

نوشته ارز دیجیتال چیست؟ اولین بار در تالاب. پدیدار شد.

اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

بررسی جزئیات محدودیت های جدید برای سفر های نوروزی1401

با آغاز هرساله عید نوروز و تعطیلات نوروزی همواره شاهد مسافران زیادی هستیم کـه برای تعطیلات بـه دیدن شهر های دیگر ایران مخصوصا شمال کشور یه سفر می روند این تجمعات قطعا بدون نظارت و وضع قوانین برای شیوع کرونا و امیکرون خطرناک خواهد بود باسایت تالاب همراه باشید تا از جزئیات محدودیت سفر های‌ نوروزی آگاه شوید.

منع سفر های نوروزی برای کسانی که اصلا واکسیناسیون نشده اند !

محسن فرهادی اظهارداشت: همه ی دستگاه‌های‌ استراتژیک مانند راه و شهرسازی و ناجا بـه سامانه «ایران من» در طرح محدودیت هوشمند کرونایی متصل هستند و افرادی کـه با وسایل حمل و نقل عمومی برای نوروز مسافرت می روند با ارائه کدملی درصورت تزریق واکسن کرونا، بلیت بـه آن ها فروخته می شود و کسانی کـه با خودروی شخصی قصد عزیمت بـه شهر های مختلف دارند، پلاک اتومبیل توسط دوربین ناجا ثبت شده و همراه با کدملی، روند واکسیناسیون انها رصد میشود ودر صورت عدم تزریق واکسن توسط راننده از مسافرت آن ها پیشگیری میشود.

اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

وی ادامه داد: فقط واکسیناسیون راننده رصد شده و امکانی برای رصد سایر سرنشینان اتومبیل وجود ندارد بنابر این از هموطنان می خواهیم برای پیشگیری از عدم تردد برای مسافرت، حتما اقدام بـه تزریق واکسن یا تکمیل روند واکسیناسیون خود کنند.

فرهادی با اشاره بـه این کـه طرح محدودیت هوشمند کرونایی در حال اجرا اسـت، افزود: پایه اساسی اجرای طرح مدیریت هوشمند بر دو اصل اساسی واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های‌ بهداشتی استوار اسـت و فاز سوم این طرح در قالب نظارت واحدهای صنفی و صنعتی اسـت همچنین فاز چهارم نیز بـه ترددها و سفر های برون شهری اختصاص دارد.

اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت تصریح کرد: این طرح با هدف نظارت و نظارت هوشمند بیماری کرونا از طریق تبادل اطلاعات بر خط در بستر سامانه «ایران من» بـه منظور ایجاد تعادل در زندگی روزانه شهروندان و صیانت از سلامت آنان انجام می شود و از همه ی مردم میخواهیم همکاری‌های‌ لازم رابا انجام و تکمیل واکسیناسیون و رعایت شیوه‌نامه‌های‌ بهداشتی داشته باشند.

اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

بـه گفته وی، اکنون ۶ هزار بازرس بهداشتی و همراه با نیروهای بسیج و سیار دستگاه‌ها بـه‌صورت فیزیکی نیز با مراجعه بـه واحدهای صنفی و اماکن عمومی بر نحوه رعایت شیوه‌نامه‌های‌ بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون افراد نظارت دارند.

فرهادی افزود: در هفته گذشته حدود ۲۱۷ هزار بازرسی از واحدهای صنفی انجام شد کـه از این تعداد ۲۱ هزار واحد اخطار گرفته و پرونده قضایی برای انها تشکیل شده اسـت.

معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: از مجموع بازرسی‌ها، یک هزار و ۵۱۹ واحد صنفی پلمب و تعطیلی شد کـه بیشتر شامل صنایع کوچک، تعمیرگاه‌ها، نجاری‌ها، نانوایی‌ها و رستوران‌ها بوده اسـت.

اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

فرهادی با بیان این کـه شیوع سویه امیکرون دارای قدرت انتقال پذیری بسیار بالایی اسـت، تاکید کرد: باید رعایت شیوه‌نامه‌های‌ بهداشتی درکنار تزریق دز سوم واکسن بـه ۹۰ درصد و استفاده از ماسک در اجتماعات تا ۸۰ درصد افزایش یابد تا از ابتلا بـه امیکرون کاسته شود و از مردم میخواهیم کـه حتما با انجام واکسیناسیون و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی از ابتلا بـه این سویه پیشگیری کنند.

منع سفر های نوروزی برای کسانی که دز سوم خود را نزده اند !

رئیس روابط عمومی فرمانداری تهران با اشاره بـه الزام نصب کد هوشمند «QR Code»؛ نشان سلامت و تایید واکسیناسیون در واحدهای صنفی از اجبار انجام دز سوم واکسن کرونا برای مسافرت‌های نوروزی خبر داد.

اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

لزوم نصب کد های هوشمند سلامت در واحد های صنفی

ایمان قربانی در تشریح شرایط تردد بین شهری در ایام سفر نوروزی در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس ابلاغ ستاد ملی کرونا مسافران نوروزی حتما باید دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده باشند تا امکان تردد بین شهری داشته باشند و ملاک سفر نوروزی بر ثبت پلاک اتومبیل بوده و سرنشینان ماشین ملاک نیستند.

وی افزود: خواهش ما از شهروندان تهرانی این اسـت با توجه بـه این کـه فاصله زیادی از تزریق دز دوم واکسن گذشته اسـت افرادی کـه پلاک ماشین بـه نام انها ثبت شده باشد و واکسن نزده‌اند اقدام بـه دریافت واکسن کنند تا برای مسافرت نوروزی دچار مشکل نشوند.

اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

وی ضمن تقدیر از همراهی مردم فهیم و بزرگوار شهر تهران گفت: با توجه بـه نزدیک شدن بـه روزهای پایانی سال و خرید شب عید و همچنین شلوغی و ازدحام جمعیت در بازارهای تهران از شهروندان خواستاریم تا پروتکل های‌ بهداشتی را رعایت نموده تا ضمن اعمال نشدن محدودیت های‌ جدید، از پیک ششم کرونا نیز بـه سلامت عبور کنیم.

اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401

قربانی همچنین در راستای رعایت پروتکل های‌ بهداشتی و صیانت از سلامت کارکنان و مشتریان و اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا اظهار داشت: کلیه اصناف و صاحبان واحدهای صنفی ملزم هستند مراحل تزریق سه دز واکسن خودرا انجام و بعد از دریافت واکسن کرونا کد هوشمند «QR code» نشان سلامت و تایید واکسیناسیون را از سامانه “ایران من” بـه نشانی http://asnaf.moi.ir دریافت نموده و ان را در دسترس دید عموم نصب نمایند.

وی تاکید کرد: عدم نصب کد هوشمند نشان سلامت تخلف محسوب شده و ناظران و بازرسین فرمانداری تهران و اتاق اصناف درصورت عدم رعایت با هماهنگی مراجع قضایی با متخلفین برخورد خواهند کرد.

نوشته اجباری بودن تزریق دز سوم واکسن کرونا برای سفر های نوروزی 1401 اولین بار در تالاب. پدیدار شد.

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

بیوگرافی تیلور سویفت و همسرش

تیلور سویفت یکی از ملکه های‌ موسیقی جهان بلاخره ازدواج کرد . دراین مطلب از سایت تالاب می‌خواهیم بـه خبر تازه ازدواج تیلور سویفت و جو آلوین بعد از گذشت سال‌ها رابطه ی عاشقانه بپردازیم همچنین بیوگرافی این زوج معروف و دوست داشتنی را بررسی خواهیم کرد .

بـه گزارش لایف اند استایل، تیلور سویفت خواننده ۳۲ ساله آمریکایی و جو آلوین بازیگر ۳۰ ساله انگلیسی پس از یک سفر سه روزه عاشقانه بـه کورنوال نامزد کردند!

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

ازدواج تیلور سویفت و جو آلوین

انتشار این گزارش شایعات پیرامون ازدواج ان دو را برای مدتی دامن زد. منابع نزدیک بـه تیلور سوئیفت نیز خبر از نامزدی او با آلوین داده اند، اما این طور کـه گفته می شود ان‌ها قصد دارند تا پیش از خریدن یک انگشتر نامزدی ایده آل این خبر را از رسانه‌ ها پنهان نگهدارند.

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

تیلور سویفت و جو آلوین

مجله Life&Style، امسال برای دومین بار ادعا کرد، تیلور سوئیفت و دوست پسر بازیگرش جو آلاین نامزد کرده اند و تصمیمی دارند باهم ازدواج کنند.

البته خبرگزاری Gossip Cop، برای دومین بار این خبر را تکذیب کرد.

طبق گزارش این خبرگزاری، تیلور سوئیفت بـه دنبال عروسی سلطنتی شاهزاده هری و مگان مارکل، امید دارد تا جشنی این شکلی برگزار کند، _ شاید بـه این دلیل کـه جو بریتانیایی اسـت _ و قصد دارد، سلنا گومز را بـه عنوان یکی از 12 ساقدوش خود انتخاب کند.

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

ازدواج تیلور سویفت و جو آلوین

منع خبری نزدیک بـه تیلور سوئیفت بـه خبرگزاری Gossip Cop، گفت ….. نه خیلی هم اینطورها نیست.بـه هرحال اگر این دو نفر باهم نامزد کنن، خیلی نباید منتظر یک خبر علنی باشیم.

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

همان طور کـه جو اخیرا بـه مجله بریتانیایی Vogue، در مورد رابطه اش گفت:

من میدونم مردم دوست دارن اون طرف قضایا رو هم ببینن اما فکر می کنم با موفقیت تونستیم زندگی خصوصی خودمون رو داشته باشیم!

با گفت این جمله هم بـه صحبت در مورد زندگی عاشقانه اش پایان داد:

ترجیح میدم در مورد کار حرف بزنم

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

خلاصه ایی از بیوگرافی تیلور سویفت:

نام اصلی: تیلور آلیسون سوئیفت

متولد : ۱۳ دسامبر ۱۹۸۹ ردینگ، پنسیلوانیا، ایالات متحده ایالات امریکا

شغل : خواننده ،ترانه‌سرا، بازیگر، تهیه‌کننده موسیقی

سال‌های‌ فعالیت : ۲۰۰۴ – اکنون

دارایی خالص : ۳۶۰ میلیون دلار «برآورد ۲۰۱۹»

خویشاوندان : آستین سوئیفت «برادر»

سبک :پاپ کانتری ؛ پاپ راک ؛ راک

سازها : ساز یوکللی ،گیتار ،بانجو، پیانو ؛ درام

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

تیلور سویفت و جو آلوین

بیوگرافی کامل از تیلور سویفت:

تیلور الیسون سویفت در 13 دسامبر 1989 در ریدینگ پنسیلوانیا بـه دنیا آمد. تیلور سویفت در شهر ویومیسیتگ پنسیلوانیا بزرگ شد ودر سن پانزده‌سالگی برای ادامه دادن بـه موسیقی کانتری بـه نشویل تنسی نقل مکان کرد. پدرش اسکات کینگزلی سویفت کارگزار بورس بودو مادرش آندره فینلی خانه دار بود کـه تیلور و برادر کوچکترش ؛ آستین را بزرگ می‌کرد. آستین کینگزلی سوئیفت برادر کوچک تر تیلور سویفت بازیگر اسـت.

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

بیوگرافی تیلور سویفت

مادربزرگ تیلور یک خواننده‌ی حرفه‌ای اپرا بود. همین باعث شد کـه تیلور سویفت از کودکی موسیقی علاقه‌مند شود و بخواهد جا پای جای مادربزرگش بگذارد. وقتی تیلور سویفت فقط ده سال داشت در تعداد زیادی از رویداد های محلی آواز میخواند و از 12 سالگی شروع بـه نوشتن موزیک‌های‌ خودش کرد؛ با گیتار موزیک را می‌نواخت و سپس ان را میخواند. تیلور سویفت در سن 16 سالگی بـه عنوان خواننده موسیقی کشور معروف شد ودر سال های 16 سالگی بـه عنوان یک خواننده موسیقی کشور معروف شد.

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

خبر ازدواج تیلور سویفت

تیلور سویفت صد و هفتاد و پنج سانتیمتر قد دارد. تیلور سویفت بـه مدرسه آلوورنیا مونتسوری می رفت. تیلور و آستین قبلاً در کلاسهای کتاب مقدس شرکت میکردند زیرا پدر و مادرشان اهل کلیسای پرستری بودند. وقتی تیلور سویفت تنها 9 ماه داشت مادرش وی را روی زین اسب قرار می داد و از ان پس سوارکاری اسب سرگرمی او شد. تیلور سویفت بسیار با استعداد بودو اسم اسب خودش را جینجر گذاشت تیلور در ادامه در چندین مسابقه اسب سواری شرکت کرد و توانست برنده شود.

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

بیوگرافی تیلور سویفت و همسرش

موسیقی‌های‌ اولیه‌ی تیلور سویفت هم چون “داستان عشق «Love story»” و “تو بـه من تعلق داری «you belong with me»” طرفداران هردو سبک موسیقی پاپ و کانتری را بـه خود جذب کرد. همین باعث شد تا با آلبوم بعدی‌اش “بی‌باک” درسال 2008 جایزه‌ی گرمی را بدست آورد. از همان موقع موفقیت‌های‌ حرفه‌ای تیلور آغاز شد و تا بـه امروز بـه صورت روز افزون ادامه دارد.

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

بیوگرافی تیلور سویفت و همسرش

درباره مادر تیلور سویفت

در آگوست سال 2016 تشخیص داده شد کـه مادر تیلور سویفت سرطان دارد، روحیات تیلور بسیار تحت تاثیر این داستان قرار گرفت پس از ان او کمپینی برای مبارزه با سرطان را اندازی کرد.

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

تیلور سویفت

آلبوم‌های موسیقی تیلور سویفت:

تیلور سوئیفت «۲۰۰۶»

بی‌باک «۲۰۰۸»

حالا صحبت کن «۲۰۱۰»

سرخ «۲۰۱۲»

۱۹۸۹ «۲۰۱۴»

اعتبار «۲۰۱۷»

عاشق «۲۰۱۹»

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

بیوگرافی تیلور سویفت

تور کنسرت هایی که تیلور سوئیفت برگزار کرده است :

تور بی‌باک «۲۰۰۹–۲۰۱۰»

تور جهانی حالا صحبت کن «۲۰۱۱–۲۰۱۲»

تور سرخ «۲۰۱تور جهانی ۱۹۸۹ «۲۰۱۵»

تور جهانی اعتبار «۲۰۱۸»

جشن عاشق «۲۰۲۰»

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

تیلور سویفت کیست؟

تیلور سویفت چه جوایزی تا به حال برنده شده است ؟

10 جایزه گرمی

11 جایزه موسیقی کشور آمریکا

7 جایزه انجمن موسیقی کانتری

6 جایزه آکادمی موسیقی کانتری ۳–۲۰۱۴»

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

دوستی تیلور سویفت و سلنا گومز

بیوگرافی کامل جو الوین همسر تیلور سویفت

جوزف متیو آلوین «انگلیسی: Joseph Matthew Alwyn؛ زادهٔ ۲۱ فوریهٔ ۱۹۹۱» کـه بیشتر با نام جو آلوین شناخته میشود بازیگر انگلیسی اسـت. او در فیلم‌هایی نظیر پیاده‌روی طولانی بیلی لین بین دو نیمه سوگلی ؛ ماری ملکه اسکاتلند و هریت بـه ایفای نقش پرداخته‌اسـت. درسال ۲۰۲۰؛ آلوین در نوشتن و تهیه تعدادی از موزیک‌های‌ تیلور سوئیفت، خواننده و ترانه‌سرای آمریکایی، مانند «بتی» و «تبعید» همکاری کرد. افتخارات او شامل جایزه شوپارد از جشنواره فیلم کن و جایزه گرمی آلبوم سال برای آلبوم فولکلور تیلور سوئیفت اسـت.

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

جو آلوین کیست؟

آلوین چند هفته پس از فارغ‌التحصیلی درسال ۲۰۱۵؛ در فیلم درام جنگی پیاده‌روی طولانی بیلی لین بین دو نیمه ساخته انگ لی کـه اقتباسی از رمانی بـه همین نام بود بـه ایفای نقش پرداخت. او در فیلم درام انگلیسی حس یک پایان در نقش مکمل حاضر شد. درسال ۲۰۱۸؛ او در فیلم‌های‌ موفقی مانند عملیات نهایی، سوگلی، پسر پاک شد و ماری ملکه اسکاتلند ظاهر شد و جایزه شوپارد را بـه همراه الیزابت دبیکی از جشنواره فیلم کن همان سال دریافت کرد. آلوین درسال ۲۰۱۹؛ در فیلم زندگی‌نامه‌ای هریت کـه درباره زندگی هریت تابمن بود، بـه ایفای نقش پرداخت. اولین نمایش جهانی فیلم در جشنواره بین‌ المللی فیلم تورنتو بود. همچنین وی در مینی‌سریال سه قستمی سرود کریسمس در نقش باب کرچیت بازی کرد.

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

جو آلوین و همسرش

آلوین در رویال تانبریج ولز، کنت، انگلستان متولد ودر تافنل پارک، کرانچ اند و لندن شمالی بزرگ شد. مادر او روان‌درمان و پدرش مستندساز اسـت. او نوه ویلیام آلوین، آهنگساز انگلیسی اسـت.

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

جو آلوین و همسرش

آلوین بـه مدرسه لندن سیتی دعوت شد. در اواخر نوجوانی بـه عضویت تئاتر ملی جوانان درآمد. او در حالی‌که در دانشگاه بریستول در رشته ادبیات انگلیسی مشغول تحصیل بود، در دو نمایش دانشجویی در جشنواره ادینبرا فرینج حضور یافت. پس از فارغ‌التحصیلی درسال ۲۰۰۲؛ او مدرک بی‌ای بازیگری خودرا در مدرسه سلطنتی مرکزی گفتار و نمایش بـه اتمام رساند.

ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین

جو آلوین و همسرش

روابط عاشقانه جو آلوین

آلوین از سال ۲۰۱۶ با خواننده آمریکایی تیلور سوئیفت رابطه دارد. ودر تعداد زیادی از موزیک‌های‌ آلبوم‌های‌ تیلور سوئیفت مانند اعتبار، عاشق ؛ فولکور و اورمور بـه او اشاره شده‌اسـت.

نوشته ازدواج تیلور سویفت | بیوگرافی تیلور سویفت و جو آلوین اولین بار در تالاب. پدیدار شد.

دوست دختر جدید استرالیایی ایلان ماسک | بیوگرافی ناتاشا بست

دوست دختر جدید ایلان ماسک ثروتمند ترین مرد جهان !

ثروتمند ترین مرد جهان ایلان ماسک صاحب اسپیس ایکس و تسلا بار دیگر تیتر خبرها شد! دیده شدن ناتاشا بست بازیگر اهل استرالیا در هواپیمای شخصی ایلان ماسک خبر هایی از رابطه انها می دهد . با سایت تالاب همراه باشید تا بـه این موضوع بپردازیم همچنین در ادامه بیوگرافی ایلان ماسک را مطالعه خواهید کرد .

بیوگرافی ناتاشا بست

ناتاشا بست، هنرپیشه متولد سیدنی، اخیرا بـه همراه مدیر ۵۰ ساله شرکت‌های‌ تسلا و اسپیس‌اکس دیده شده کـه در لس‌آنجلس، از هواپیمای شخصی ایلان ماسک پیاده میشوند.

هویت دوست دختر جدید ماسک را نشریه هالیوود لایف افشا کرد. یک منبع آگاه بـه این نشریه گفته اسـت کـه این دو نفر، با کس دیگری در رابطه نیستند.

این هنرپیشه ۳۰ ساله استرالیایی بـه زودی در نقش دیکسی لوک، دوست دختر اول الویس پریسلی روی پرده‌های‌ سینما ظاهر میشود. فیلم مذکور با هنرنمایی آستین باتلر در نقش الویس پریسلی و تام‌ هنکس بـه عنوان مدیر برنامه‌های‌ او، در ماه ژوئن منتشر خواهد شد.

ناتاشا بست در سیدنی بزرگ شد، اما درسال ۲۰۱۹ بـه منظور شرکت در مدرسه هنرپیشگی بـه نیویورک نقل مکان کرد.

او در فیلمی برای شبکه لایف‌تایم نیز در نقش بریتنی اسپیرز بازی کرده اسـت.

دوست دختر جدید استرالیایی ایلان ماسک | بیوگرافی ناتاشا بست

معشوقه جدید ایلان ماسک | ناتاشا بست

او بنیان‌گذار، مدیرعامل و مهندس ارشد اسپیس‌اکس؛ سرمایه‌گذار، مدیرعامل و طراح محصولات تسلا، آی‌آن‌سی.؛ بنیان‌گذار د بورینگ کمپانی؛ و یکی از بنیان‌گذاران مشترک نیورالینک و اوپن‌ای‌آی اسـت. ماسک با دارایی خالص حدود ۲۷۰ میلیارد دلار تا دسامبر ۲۰۲۱؛ ثروتمندترین شخص جهان بوده‌اسـت.

معشوقه جدید ایلان ماسک | ناتاشا بست

دوست دختر جدید استرالیایی ایلان ماسک | بیوگرافی ناتاشا بست

ناتاشا بست بازیگر استرالیایی

بیوگرافی کامل از ایلان ماسک « از فقر تا ثروت »

ایلان ریو ماسک «Elon Reeve Musk» ۷ تیر ۱۳۵۰ «۲۸ ژوئن سال ۱۹۷۱» در پرتوریا، آفریقای جنوبی متولد شد. ایلان ماسک بـه دلیل تأسیس شرکت تسلا موتورز «Tesla Motors» و اسپیس ایکس «SpaceX» بـه محبوبیت زیادی رسیده اسـت.

فراهم کردن شرایط زندگی بر روی فضا و انقلاب در صنعت خودرو سازی، دو رویای بزرگ ایلان ماسک برای بشریت اسـت. در اینبخش از سایت جادوی باور قصد داریم شـما را بـه طور کامل با زندگینامه ایلان ماسک آشنا کنیم.

دوست دختر جدید استرالیایی ایلان ماسک | بیوگرافی ناتاشا بست

دوران کودکی ایلان ماسک

ایلان ماسک فرزند ارشد خانواده ۵ نفره خود بود، وقتی کـه در ۱۰ سالگی از والدین خود یک کامپیوتر هدیه گرفت، بـه سرعت بـه دنبال یادگیری زبان های‌ برنامه نویسی رفت، در همان سال یعنی هنگامی کـه ۱۰ سال داشت پدر و مادر وی از هم جدا شدند.

پدر وی، ارول ماسک یک مهندس ثروتمند آفریقای جنوبی و مادر وی می ماسک یک کارمند بود کـه در برهه ای از زمان پنج شغل داشت تا بتواند خانواده اش را تأمین کند.

در سن ۱۲ سالگی ایلان ماسک موفق شد نخستین برنامه خودرا با نام Blastar تقریباً ۵۰۰ دلار بفروشد.

دوست دختر جدید استرالیایی ایلان ماسک | بیوگرافی ناتاشا بست

دوران کودکی ایلان ماسک

او در دوران کودکی بسیار آرام و اهل مطالعه کتاب بودو همین موضوع باعث شد دراین دوران توسط دوستان و هم کلاسی های‌ خود مورد تمسخر قرار بگیرد تا جایی کـه در سن ۱۵ سالگی بـه کلاس های‌ آموزش کاراته و کشتی رفت تا بتواند از خود دفاع کند.

پس از این کـه دوران دبیرستان را بـه اتمام رساند در سن ۱۷ سالگی برای تحصیل بـه کانادا مهاجرت کرد تا قانون سربازی در آفریقای جنوبی را بـه نوعی دور بزند، پس از مهاجرت بـه کانادا موفق شد اقامت دائم کانادا را بگیرد.

دوست دختر جدید استرالیایی ایلان ماسک | بیوگرافی ناتاشا بست

دوران کودکی ایلان ماسک

پس از گذراندن دو سال در دانشگاه کویینز، درسال ۱۹۹۱ این دانشگاه را رها کرد و بـه دانشگاه پنسیلوانیا رفت. او در آنجا در رشته‌های‌ کسب‌وکار و فیزیک، دو مدرک لیسانس گرفت سپس بـه دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا رفت تا دکترای خودرا در رشته فیزیک انرژی بگیرد اما پس از گذشت ۲ روز از تصمیم خود منصرف شد.

صفر تا صد کسب و کار ایلان ماسک

ایلان ماسک پس از این کـه متوجه شد بستر برای راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی فراهم شده اسـت و کسب و کارهای اینترنتی نوپا بـه شدت در حال رشد هستند تصمیم گرفت نخستین کسب و کار اینترنتی خودرا درسال ۱۹۹۵ بـه کمک برادرش کیمبال ماسک با نام zip2 راه اندازی کند.

دوست دختر جدید استرالیایی ایلان ماسک | بیوگرافی ناتاشا بست

شرکت zip2 محتواهای مورد نیاز سایت هایی مانند: نیویورک تایمز و شیکاگو تریبون و… را تامین می کرد.پس از گذشت ۴ سال سهام شرکت zip2 بـه شدت رشد کرد و ایلان ماسک موفق شد شرکت خودرا بـه مبلغ ۳۰۷ میلیون دلار نقد و ۳۴ میلیون دلار سهام بـه شرکت کامپک «Compaq» بفروشد.

راه اندازی پی پال توسط ایلان ماسک

ایلان ماسک درسال ۱۹۹۹ بلافاصله پس از فروش شرکت zip2 شرکت جدید خودرا با نام X.Com راه اندازی کرد این شرکت مربوط بـه پرداخت های‌ اینترنتی و خدمات مالی بود. یکسال بعد، شرکت x.com با شرکت کانفینیتی «Confinity» شراکت کردند و سرویس محبوب پی پال «PayPal» را راه اندازی کردند.

دوست دختر جدید استرالیایی ایلان ماسک | بیوگرافی ناتاشا بست

سه سال بعد یعنی درسال ۲۰۰۲ فروشگاه اینترنتی ebay یک پیشنهاد ۱.۵ میلیارد دلاری برای خرید paypal داد کـه در آن زمان ایلان ماسک صاحب ۱۱ درصد سهام این شرکت بود. پس از فروش شرکت paypal بـه فروشگاه اینترنتی ebay مبلغی معادل ۱۵۰ میلیون دلار بـه ایلان ماسک داده شد.

راه اندازی اسپیس ایکس

درسال ۲۰۰۲ ایلان ماسک با راه اندازی شرکت اسپیس ایکس «SpaceX» بـه رویای خود یعنی سفر بـه فضا یک قدم نزدیک تر شد.

او با سرمایه گذاری ای کـه دراین زمینه کرد قصد داشت تا اعتماد ناسا و سایر شرکت های‌ فعال دراین زمینه را جلب کند تا بتواند اهداف خودرا محقق کند. درسال ۲۰۰۸ ناسا قراردادی رابا شرکت اسپیس ایکس تنظیم کرد کـه بر اساس این قرار داد شرکت اسپیس ایکس وظیفه‌ی انتقال تجهیزات بـه ایستگاه بین‌ المللی فضایی برای فضانوردان را برعهده ‌گرفت.

دوست دختر جدید استرالیایی ایلان ماسک | بیوگرافی ناتاشا بست

درسال ۲۰۱۲ ایلان ماسک تاریخ ساز شد و توانست بـه کمک موشک فالکن ۹ «Falcon 9» تقریباً ۵۰۰ کیلو گرم تجهیزات برای فضانوردان مستقر در ایستگاه بین‌ المللی فضایی بفرستد. این نخستین بار در تاریخ بود کـه یک شرکت خصوصی توانسته بود بـه چنین موفقیتی دراین حوزه برسد.

درسال ۲۰۱۳ او مجدد با شرکت اسپیس ایکس بـه موفقیت دیگری رسید و توانست بـه کمک موشک فالکن ۹ ماهواره‌ای را بـه مدار ماهواره‌های‌ زمین‌ثابت ارسال کند. این همان مداری اسـت کـه در آن ماهواره‌های‌ تلویزیونی قرار می گیرند.

دوست دختر جدید استرالیایی ایلان ماسک | بیوگرافی ناتاشا بست

در اواخر مارس ۲۰۱۸ ؛ شرکت اسپیس ایکس از دولت ایالات امریکا مجوز پرتاب ماهواره بـه مدارهای اطراف زمین را گرفت تا بتواند از این طریق بـه مردم دنیا خدمات اینترنتی رایگان ارائه دهد. کـه طبق این طرح پهنای باند اینترنت در مناطق روستایی و شهری تقویت می‌شد.

از رویای تسلا تا به حقیقت پیوستن آن

تسلا موتورز درسال ۲۰۰۳ راه اندازی شد کـه ایلان ماسک یکی از بنیان گذاران اصلی این شرکت بود. الان شرکت تسلا موتورز یکی از محبوب ترین شرکت های‌ سازنده ماشین در جهان اسـت کـه ایلان ماسک نیز بـه‌ عنوان مدیر عامل اجرایی و رییس هیات مدیره‌ی تسلا موتورز فعالیت میکند.

دوست دختر جدید استرالیایی ایلان ماسک | بیوگرافی ناتاشا بست

ایلان ماسک از طریق تسلا موتورز بـه رویای خود یعنی انقلاب در صنعت خودروسازی رسید وی با طراحی و ساخت خودرو های برقی توانست بـه سرعت سهام تسلا موتورز را افزایش دهد و خودرو های‌ برقی را در بین مردم معرفی کند.

فراز و نشیب های ازدواج ایلان ماسک

ایلان ماسک درسال ۲۰۰۰ با جنیفر جاستین ویلسون ازدواج کرد ودر سال ۲۰۰۸ از وی جدا شد. درسال ۲۰۰۲ او نخستین فرزند خودرا ۱۰ هفته پس از تولدش از دست داد، درسال ۲۰۰۴ فرزندان دو قلوی آن ها یعنی گریفین ماسک و خاویر ماسک متولد شدند.

دوست دختر جدید استرالیایی ایلان ماسک | بیوگرافی ناتاشا بست

درسال ۲۰۱۰ با تلولا رایلی ازدواج کرد ودر سال ۲۰۱۲ از وی جدا شد و مجدد درسال ۲۰۱۳ با وی ازدواج کرد تا این کـه درسال ۲۰۱۶ از وی مجدد جدا شد.

دوست دختر جدید استرالیایی ایلان ماسک | بیوگرافی ناتاشا بست

درسال ۲۰۱۸ با گرایمز موسیقی دان کانادایی ازدواج کرد ودر سال ۲۰۲۰ وی در صفحه توییترش از تولد فرزندش خبر داد. ودر 2021 از او نیز جدا شد

دوست دختر جدید استرالیایی ایلان ماسک | بیوگرافی ناتاشا بست

خبر هایی از رابطه اش با امبر هرد زیبا ترین زن جهان نیز منتشر شد ولی طولی نکشید کـه از او نیز جدا شد.

او در حال حاضر با ناتاشا بست در رابطه اسـت

اسم عجیب فرزند ایلان ماسک!

X Æ A-12 ششمین فرزند ایلان ماسک اسـت. او از ازدواج قبلی اش دو فرزند دوقلو و سه فرزند سه قلو نیز دارد. این اواخر ایلان ماسک همیشه بهانه ای برای سرزبان ها بودن دارد، اما انتخاب این نام برای فرزندش بـه نظرم عجیب ترینش بود.

دوست دختر جدید استرالیایی ایلان ماسک | بیوگرافی ناتاشا بست

طبق قانون اساسی ایالت کالیفرنیا، نام‌ها فقط میتوانند از ۲۶ کاراکتر الفبایی زبان انگلیسی استفاده کنند، کـه نام فرزند ایلان ماسک از این قانون تبعیت نمی کند. گرایمز پیشتر از این گفته بود کـه “X” نمایانگر “متغیر مجهول در معادله” اسـت، “Æ” “هجی «عشق یا هوش مصنوعی» ست” و “A-۱۲” نسل اول SR-۱۷؛ “هواپیمای مورد علاقه این زوج اسـت. تلفظ صحیح نام این کودک «ایکس اَش اِی ۱۲» اسـت کـه البته برخی آنرا «ایکس آی آی اِی ۱۲» نیز تلفظ کرده‌اند.

نوشته دوست دختر جدید استرالیایی ایلان ماسک | بیوگرافی ناتاشا بست اولین بار در تالاب. پدیدار شد.